Kutsal ağaçta çıplak fotoğraf çekildi, sınır dışı edildi

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 185058

Endonezya’nın tatil adası Bali’de tatil yapan Rusya vatandaşı Luiza Kosykh, kutsal olduğuna inanılan Banyan türü bir ağaç önünde çıplak fotoğraf çekildiği gerekçesiyle sınır dışı edildi. 

Kosykh, 700 yıllık banyanın önünde çektirdiği çıplak fotoğrafın popüler olması ve ağaca kutsal bir saygı duyan yerel Hinduları kızdırmasının ardından tutuklandı.

AFP’de yer alan habere göre, Bali hukuk ve insan hakları ajansı yetkilisi Nengah Sukadana, 40 yaşındaki kadının, göçmenlik yetkilileri tarafından yakalanmasından birkaç gün sonra, Moskova’ya giden bir uçakla Bali’nin Denpasar kentinden ayrıldığını söyledi.

Ocak ayında 2024 yılının Aralık ayına kadar aldığı vize ile Bali’ye giriş yapan Kosykh, çıplak fotoğrafın birkaç yıl önce çekildiğini ve ağacın kutsal kabul edildiğini bilmediğini iddia etti.

Göçmenlik bürosu, ağırlıklı olarak Hindu olan adanın kültürüne saygısızlık içeren bir dizi olayın ardından, uygunsuz davranan turistlere karşı bir baskı oluşturacakları sözünü verdi. 

Göçmenlik bürosu, yaptığı açıklamada “Tüm turistler Bali’de nelere izin verildiğini ve nelere izin verilmediğini bilmiyor. Bu nedenle, yerel hukuk ve insan hakları kurumu yetkilisi Anggiat Napitupulu, düzenlediği basın toplantısında, yerel halkı olayın tekrarlanmasını önlemek için çevrelerini gözlemlemeye çağırıyoruz” dedi.

Kaynak Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Kutsal ağaçta çıplak fotoğraf çekildi, sınır dışı edildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!