Melih Cevdet Anday’ın şiirleri sanatseverler ile buluşturulacak

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edebiyatımızın usta şair ve hikayecisi Melih Cevdet Anday‘ın şiirleri sanatseverler ile buluşturulacağı şiir dinletisi 8 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilecek. 

“Ah Yalnızlığın Gömük Kapıları” başlıklı dinleti ücretsiz olarak izleyicileri ile buluşturulacak.

131121481 adsiz tasarim

İnsanın doğa karşısındaki sorunlarını, zaman kavramını ve mitolojik konuları ele aldığı, Anday’ın lirik, düşünsel-felsefî şiirleri, Ah Yalnızlığın Gömük Kapıları başlıklı dinletide simgesel-soyutlamacı bir dekorda müzik eşliğinde sunulacak.

Metnini Atilla Birkiy‘nin hazırladığı gösterinin müzik direktörlüğünü Serdar Yalçın yapıyor. Mehmet Birkiye’nin ise sahneye hazırladığı dinletilerde hikâyeleri Tilbe Saran hazırlıyor. Eserleri Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek seslendirecek; Seda Subaşı, Ceren Gürkan, Verda Gül ve Şemsa İdil Ural ise müzikle eşlik edecek. 

Ücretsiz dinletiler, 20.30’da, İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleştirilecek. Sanatseverler dinleti öncesinden rezervasyon yaptırabilecek.

132646688 1683278628melihcevdetandayafis

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Melih Cevdet Anday’ın şiirleri sanatseverler ile buluşturulacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!