Microsoft Gta 6’nın 2024 Yılında Çıkacağını İddia Etti !

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Microsoft son satın alımı Activision Blizzard’ın üzerine Birleşik Krallığın Radarına Takıldı.Birleşik Krallık rekabet ve piyasa kurulu (CMA) Micorosft’un tekelleşme hamleleri üzerine Microsft’tan açıklama istedi.111 Sayfalık bir savunma yapan Microsoft savunmasında oyunlarına ve iş birliği yaptı firmalardan ve çalışma şekillerinden bahsetti.

Microsft’un savunmasında 24.sayfada geçen ibarelere göre,Gta 6 için ”2024 yılında çıkması beklenen,Gta 6 için” ibarelerini geçirdi.Kaynakça olarak Techradar Gaming sitesindeki ilgili haberi gösteren Microsoft’un açıklamaları oyun severleri heyecanlandırdı.

Tech Radar isimli site ise iddiaları Rockstar Games çalışanı ile yaptığı röportaja dayandırdı.Çeşitli oyun severlerin iddialarında ise Gta 6 çıkış yaptıktan sonra güncellenmeye sürekli bir şekilde devam edecek.Hem online hem de hikaye kısmına gelecek düzenli güncellemeler ile oyun sürekli bir şekilde kendini yenileyecek.

gta 6 yeni oyun motoru rage9

Gta 6 Hangi Platformlarda Yayınlanacak ?

Webtekno’nun Haberine Göre:Rockstar Games, oyunlarını ilk olarak sadece konsollar için piyasaya sürmeyi seven bir firma. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi; oyunların, PC’ye göre konsollara çok daha kolay bir şekilde optimize edilebiliyor olması. Bu sayede, çok daha sorunsuz bir çıkış süreci mümkün oluyor ve, şirketin, PC sürümü için yeterli zamanı kazanması için olasılık sağlanmış oluyor.

GTA 5’in ve Red Dead Redemption 2’nin de ilk olarak bir süreliğine sadece konsollar için piyasaya sürüldüğünü düşünecek olursak, GTA 6’nın da ilk etap için sadece Xbox Series X|S ve PlayStation 5 için piyasaya sürüleceğini ve daha sonrasındaysa PC tarafına da ekleneceğini tahmin edebiliriz.

gta 6 sizinti analizi iste oyuna gelecek yenilikler153907 0

GTA 6’nın hikâyesi nasıl olacak ?

Günümüzün modern Vice City’sini öne süren sızıntılar, GTA 6 ile birlikte seriye kadın bir ana karakterin ekleneceğinden de bahsediyor. GTA 5’den alışık olduğumuz çoklu ana karakter mantığının devam edeceği ileri sürülürken; teknolojiye ilgi duyan kadın bir ana karakter ile de karşılaşacağız.

GTA serisinin ana karakterlerinin her zaman erkeklerden (Serinin en eski zamanları hariç) oluştuğunu düşünecek olursak; GTA 6 ile kadın bir ana karakter ile oynamak da oldukça ilgi çekici olabilir. Ayrıca, tek ana karakterin sadece kadın karakter olmayacağının ve GTA 5 ile benzer mantıkta birkaç tane ana karakter yer alacağının iddia edildiğini tekrar belirtmekte fayda var.

04075ff53b16fae15ddd9fc36b9967383511ea6f

GTA 6 hangi zamanı konu alıyor ?

Oyunun içerisinde bulunacağı zaman dilimi ve şehir hakkında ortalıkta birçok söylenti olsa da, bunlardan en güçlüsünün modern zamanın Vice City’si olduğunu söyleyebiliriz. Devasa ve sürekli olarak gelişmekte olan bir haritaya sahip olacağı söylenen GTA 6’nın ana odaklarından bir tanesi de Vice City’nin modern zamanları olacağı yönünde.

Geçtiğimiz aylarda patlak vermeye başlayan bu söylentiler, oyun sektöründeki sızıntılarıyla ünlü kişiler tarafından da doğrulanmıştı. Ayrıca; üç klasikleşmiş GTA oyununu ‘Definitive Edition’ adı altında tekrar piyasaya süren ve oyunculardan büyük tepki gören Rockstar Games, GTA: San Andreas – The Definitive Edition’ın içerisine, oyunun orijinal sürümünde olmayan bir ev fotoğrafı ekleyerek ‘’GTA 6’dan ilk görsel’’ şeklinde yorumlanmasına sebebiyet vermişti. Bu görsel, oyunun günümüz modern Vice City’sinde geçeceğine dair olan söylentileri büyük anlamda güçlendirdi.

cf8f80b5caaf660507eb46bfb1b244566d010fce
Gta 6 Örnek Görsel

Not Kullanılan Görsel Örnektir.Orjinal Oyun Görsellerinde Farklılıklar Olabilir.

Gelişmelerden Haberdar Olmak İçin Sitemizi Takip Etmeyi ve Yorumlar Kısmından Görüşlerinizi Belirtmeyi Lütfen Unutmayın !

1
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
1
emoji-3
Emoji
1
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Microsoft Gta 6’nın 2024 Yılında Çıkacağını İddia Etti !

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!