MSB’den “İsrail ile İş Birliği” İddialarına Yanıt!

service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı (MSB), İsrail ile herhangi bir askeri eğitim, tatbikat ve savunma sanayisi iş birliği içinde olunduğu yönündeki iddiaları yalanladı. Bakanlık, İsrail’in Gazze’de devam eden şiddet eylemlerine dair bir açıklama yaparak, Türkiye’nin Filistin halkının yanında olduğunu ve onlara zarar verecek herhangi bir faaliyette bulunmasının mümkün olmadığını vurguladı.

Türkiye’nin Filistin Duruşu

Bakanlığın yazılı açıklamasında, “Filistin’in her zaman yanında olan Türkiye Cumhuriyeti’nin Filistinlilere zarar verecek bir faaliyet icra etmesi veya bu yönde bir faaliyetin içinde olması mümkün değildir. Bu çerçevede, Milli Savunma Bakanlığının, İsrail ile askeri eğitim, tatbikat ve savunma sanayisi işbirliği dahil hiçbir faaliyeti bulunmamaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

Bu açıklama, İsrail’in Gazze’de hastane, okul, ibadethane, mülteci kampı ve sivilleri hedef alan şiddet eylemlerinin devam ettiği bir dönemde yapıldı. Türkiye’nin, bu zor zamanlarda Filistin halkının yanında duruşunu net bir şekilde ortaya koyduğu belirtildi.

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
MSB’den “İsrail ile İş Birliği” İddialarına Yanıt!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!