Muğla koylarında günde 20 bin litre pis su bertaraf ediliyor

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 7 atık alım teknesi haftalık belirlenen program kapsamında her gün mavi deniz temiz kıyılar için demir alıyor.  Atık Alım Tekneleri günlük programları kapsamında Gökova Körfezi’nde Çamlı, Sedir Adası, Karacasöğüt, Akbük, İngiliz Limanı, Ballısu, Tuzla koylarında iki atık alım teknesi, 9 personel, Göcek-Dalaman koylarında Osmanağa, Kargılı, Boynuzbükü, Bedri Rahmi koyu, Küçük Sarsala, Hamam koyları, Göcek Adası, Yassıca Adası, Tersane koyu, Panço, Göbün, Merdivenli, Binlik koyu’nda 5 tekne 17 personelle deniz araçlarına hizmet veriyor.

140237759 buyuksehir tekneleri her gun mavi deniz temiz kiyilar icin demir aliyor 5

Akyaka Madenler iskelesi, Fethiye Göcek Atık Alım Merkezi’nden her sabah deniz araçlarından atık alımı için hareket eden Muğla Büyükşehir Belediyesi Atık Alım Tekneleri akşam saatlerinde çöp, atıksu, sintine gibi çöplerle geri dönüyor. Deniz araçlarından alınan atıklar kıyı tesisine getirilerek burada bekleyen kara araçları ile Muğla Büyükşehir Belediyesi düzenli katı atık tesislerine taşınıyor.

140249416 buyuksehir tekneleri her gun mavi deniz temiz kiyilar icin demir aliyor 7

Her gün 7 tekne, 26 personelle mavi deniz temiz kıyılar için belirlenen güzergahlarda ve seyir halindeyken talep eden deniz araçlarından atık alımı yapan tekneler günlük ortalama 150 deniz aracına hizmet veriyor. Büyükşehir atık alım tekneleri yaşanan yoğunluğa göre günlük ortalama 200 çöp poşeti, 2500 kg katı atık, 20 bin litre pis suyu deniz araçlarından alarak bu atıkların bertarafını sağlıyor.

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Muğla koylarında günde 20 bin litre pis su bertaraf ediliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!