Muğla Uluslararası Karikatür ödülünü İranlı Rastroo kazandı

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Eğitim’ konusu ile düzenlenen 4’üncü Uluslararası Karikatür Yarışması sonuçlandı. 

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Uluslararası Karikatür yarışmasına Türkiye’nin yanı sıra, İngiltere, Amerika, Meksika, Japonya, Fransa, İtalya, Polonya, İran, Hırvatistan, İspanya olmak üzere 65 ülkeden 412 eser sahibi 1324 adet karikatürle katıldı. 

114337078 1. ali rastroo iran

Birincilik ödülünü kazanan İranlı Ali Rastroo’nun eseri

JÜRİDE ÜNLÜ SİMALAR

Eğitim konusuyla düzenlenen 4.Uluslararası Karikatür yarışmasının birincilik ödülünü İranlı Ali Rastroo kazanırken, Polonyalı Emil Idzikowski ikinci, Kazakistanlı Galym Boranbayev ise üçüncü oldu. 1324 karikatürü değerlendiremeye alan jüride ünlü karikatürcüler Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Şevket Yalaz, Abdülkadir Uslu, Mehmet Selçuk, Sarkis Paçacı, Ahmet Önel ile mizah yazarı Savaş Ünlü yer aldı.

114515015 2. emil idzikowski polonya

İkincilik ödülünü kazanan Polonyalı Emil Idzikowski’nin eseri

18 YAŞ ALTI ÖDÜLÜ İZMİR’E

Yarışmada 18 yaş altı ödülünü İzmir’den İlayda Katfar ve Sinop’tan Deniz Nur Aktaş kazandı. Balıkesir’den Önder Önerbay da Necati Abacı Özel ödülünü aldı.

114613218 3. galym boranbayev kazakistan

Üçüncülük ödünü kazanan Kazak sanatçı Galym Boranbayev’in eseri 

Yarışmada Belçika’dan Luc Vernimmen, İstanbul’dan Musa Gümüş ve Balıkesir’den Ahmet Esmer’e ise mansiyon ödülü verildi.  Ödül törenin tarihi önümüzdeki günlerde Büyükşehir Belediyesi tarafından duyurulacak.

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Muğla Uluslararası Karikatür ödülünü İranlı Rastroo kazandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!