Öcalan’ı serbest bırakma ile ilgili ne beyanımız ne de niyetimiz var

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bir dizi ziyaret için geldiği Çorum’da, Kadeş Meydanı’nda yurttaşlara hitap etti.

Archive235326157 ozgur ozel ocalani serbest birakma ile ilgili ne beyanimiz ne de niyetimiz var 2

Konuşmasında partisinin seçimi kazanması halinde yapılacakları sıralayan Özel, Millet İttifakı’nın iktidara gelmesinde terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’ın serbest bırakıldığı yönünde iktidar bloğu tarafından ortaya atılan iddiaya ilişkin de açıklama yaptı.

Archive235326641 ozgur ozel ocalani serbest birakma ile ilgili ne beyanimiz ne de niyetimiz var 3

Özel, şu ifadeleri kullandı: 

“Birileri sürekli olarak ‘Abdullah Öcalan’ı serbest bırakacaklar’ diye televizyonlarda, meydanlarda konuşup duruyorlar. Ağızlarında bir laf dolanıp duruyor, efendim neymiş; ‘CHP iktidar olursa Abdullah Öcalan’ı serbest bırakacaklar’ diyor. Buradan bütün ajanslara sesleniyorum. Özgür Özel burada, eğer bir tane Cumhuriyet Halk Partili yetkilinin, ‘Abdullah Öcalan serbest bırakılacak’ gibi bir açıklamasını bulup yayımlarlarsa, ben adaylıktan da çekileceğim, milletvekilliğini de bırakacağım, siyaseti de bırakacağım. İşte hodri meydan. Peki, bu yalanı atanlar ispatlayamazlarsa ne olacak? Yanlarına mı kalacak? Oysa Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 2006 yılında terörist elebaşının etkin pişmanlıktan yararlanmasıyla ilgili kanun teklifi geldi ve biz itiraz ettik, hala Meclis kayıtlarında var. Çorum’dan açıkça söylüyoruz. Abdullah Öcalan’ı serbest bırakma ile ilgili ne beyanımız ne de niyetimiz var. Bunu aklından geçiren AK Parti’dir. Ama bugün gelmişler milliyetçilik taslamaktadırlar. Külliyen yalan” diye konuştu.

 

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Öcalan’ı serbest bırakma ile ilgili ne beyanımız ne de niyetimiz var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!