Öğretmenini vuran 6 yaşındaki çocuğun annesi suçlandı

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 094456

ABD’nin Virginia eyaletine bağlı Newport News kentindeki Richneck Richneck İlköğretim Okulu’nda 6 Ocak’ta 6 yaşındaki bir öğrenci, 25 yaşındaki öğretmeni Abigail Zwerner’i silahla vurarak yaralamıştı.

Soruşturma devam ederken davada görev alacak olan jüri, çocuğun annesi Deja Taylor’ı ağır çocuk ihmali ve bir ateşli silahın yasa dışı olarak bulundurulması veya kullanılmasıyla suçladı.

Savcı Howard Gwynn yaptığı açıklamada, “Her ceza davası, gerçekleri bakımından benzersizdir ve bu gerçekler, bu suçlamaları destekler. Ancak silahlı saldırıyla ilgili soruşturmamız devam ediyor” ifadelerini kullanarak, jürinin davayı araştırmaya devam edeceğini ve ek suçlamalara gerek olup olmadığını değerlendireceğini sözlerine ekledi.

Zwerner, okul yöneticilerinin çocuğun silahı olduğu yönündeki personel ve öğrencilerden gelen uyarıları dikkate almadıklarını iddia ederek, 40 milyon dolarlık dava açtı. Okul yetkilileri, çocuğun okula silahla geldiğine dair uyarı aldıklarını, ancak vurulmadan önce eşyalarında yapılan aramada herhangi bir silah bulunmadığını doğrulamıştı.

Kaynak Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Öğretmenini vuran 6 yaşındaki çocuğun annesi suçlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!