Okulda siyasete izni kaymakam vermiş

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 010350

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Erdoğan ile fotoğrafının ve MHP logosunun yer aldığı pankartın asıldığı programa, Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Özcan’ın yazısı üzerine Efeler Kaymakamı İlker Arıkan’ın izin verdiği ortaya çıktı. Özcan, Ülkü Ocakları Aydın İl Başkanlığı’nın istemi üzerine “sorumluluğun okul müdürlüğünde olması kaydıyla” programı uygun buldu. Kaymakam Arıkan da “olur” verdi.

‘SUSKUNLUKLA KAPATILAMAZ’

Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay, duruma tepki gösterdi. Özbay, “İftar yemeği, hem dini hem de eğitimi siyasi amaçlar için kullanmakta bir sakınca görmeyen zihniyetin nelere yol açabileceğini görmek açısından ibretlik oldu. Bu rezalet, suskunlukla kapatılamayacak kadar büyük” dedi. Kamu kurumları yasalarımız gereği hiçbir şahsın ya da siyasi partinin/zümrenin fayda sağlayacağı şekilde kullanılamaz, siyasi propagandaya sahne edilemez diler Özbay, şöyle konuştu: “Bu organizasyona izin veren tüm yöneticiler, görevi kötüye kullanma suçunu işlemiştir. Okullarımızı kimsenin siyasi şovları için kullanmaya hakkı yok. Ellerinizi okullarımızdan çekin.”

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Okulda siyasete izni kaymakam vermiş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!