‘Özgür kalacağız, özgür yaşayacağız’

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu ve Kadın Meclisleri tarafından organize edilen “Şarkılarımız, sözlerimiz, özgürlüklerimiz için kadınlar buluşuyor” etkinliği dün Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda yapıldı. Etkinlikte kadınların özgürlüğüne vurgu yapılarak “Korkma. Kadın Meclisleri var. Özgür kalacağız, özgür yaşayacağız” denildi.


Yayınlanma:
24.07.2023 – 03:00


'Özgür kalacağız, özgür yaşayacağız'

Abone Ol

google-news

Berna Çiçeksever’in müzik dinletisiyle başlayan etkinlikte konuşan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Sekreteri Fidan Ataselim, son günlerde yapılan karma eğitim tartışmalarına da değindi.

‘SİZİN ELLERİNİZE BIRAKMAYACAĞIZ’

“Beni yanlış anladınız” ifadesini kullanan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e tepki göstererek “Biz sizin ağzınızdan çıkan her cümlenin ne anlama geldiğini çok iyi biliyoruz. Siz yanlış anlatmıyorsunuz biz de sizi hiç yanlış anlamıyoruz. Kız çocuklarının geleceğini sizin ellerinize asla bırakmayacağız ” dedi.

İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılmasından bu yana kadın cinayetlerinin arttığını da vurgulayan Ataselim, “Kadınlar kendiliğinden öldürülmüyor. Bir gece yarısı bir kişinin imzasıyla elimizden alınan İstanbul Sözleşmesi’nden de vazgeçmiyoruz” diye konuştu.

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
‘Özgür kalacağız, özgür yaşayacağız’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!