Patronunun taciz ve tehditlerine dayanamayan 19 yaşındaki genç kız intihar girişiminde bulundu ‘Emniyette tanıdıklarım var bana bir şey olmaz’

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 125053

Konya’nın Seydişehir ilçesinde, 28 Haziran günü, 19 yaşındaki E.M.T. intihar girişiminde bulundu. Beşinci kattan atlayarak yaşamına son vermeye çalışan genç kızın, eski patronunun tacizleri ve fiziksel şiddetine dayanamayarak intihar ettiği ortaya çıktı. 

Üniversiteye gitmeye hazırlanan E.M.T. kurban bayramından birkaç hafta önce Gökay Gayrimenkul isimli bir şirkette, İbrahim Gökay Ganioğlu isimli şahsın gayrimenkul ofisinde, sekreterlik yapmak üzere işe girdi. İddialara göre patronunun kendisini taciz etmesi üzerine genç kız işten ayrıldı ancak taciz son bulmadı. 

ZORLA ARABAYA BİNDİRDİ DARBETTİ!

E.M.T. Ankara’da bulunduğu sırada Konya’ya ailesinin yanına götürmek üzere genç kızı ikna eden İbrahim Gökay Ganioğlu yolculuk sırasında genç kızı kendisi ile konaklamaya zorladı. Konya’ya döndükten sonra E.M.T. Ganioğlu’nun birlikte olma isteğini reddetmesi üzerine tehdit edilmeye başladı. Şahsın, genç kızın evinin önünden sık sık geçerek kendisini aşağı çağırması üzerine korkan E.M.T. Ganioğlu’nun yanına indikten sonra araca zorla bindirilerek taciz edildi. Şahıs, arabadan kaçmaya çalışan genç kızın saçlarını tutarak kafasını arabanın camına vurdu ve fiziksel şiddet uyguladı. 

“EMNİYET MÜDÜRÜ VE KAYMAKAM’I TANIYORUM” DEMİŞ!

Emniyet müdürü ve Kaymakam’ı tanıdığını ifade eden şahıs genç kıza şikayetçi olmamasını telkin etti. Tehdit mesajlarına ve uğradığı şiddet ile tacize dayanamayan E.M.T. şikayetçi olmaya karar verdi ancak şahsın bir arkadaşı tarafından ikna edildi. Kendisi de Ganioğlu gibi bir müteahhit olan T.P. arkadaşı ile konuşacağını söyleyerek genç kıza ‘Polise gitme Gökay bu olaydan sıyrılır’ dedi. İbrahim Gökay Ganioğlu ile konuştuğunu ve taciz ile şiddetin devam etmeyeceğini bildiren T.P. genç kız ile yüz yüze görüşmek istedi. 

Genç kızın T.P ile yaptığı whatsapp görüşmesinden anlaşıldığı üzere T.P. Ganioğlu’nun bu görüşmeye gelmeyeceğinin garantisini verdi ancak şahıs genç kız ile T.P.’nin buluştuğu parka gelerek E.M.T’yi bir kez daha şiddetli biçimde darp etti.

AİLESİ TACİZ EDİLDİĞİNİ ÖĞRENMESİN DİYE İNTİHAR ETTİ!

Bunun üzerine yaşadıklarını arkadaşlarına anlatan E.M.T şikayetçi olmaya karar verdi. Ailesine yalnızca darp edildiğini ancak taciz edilmediğini bildiren E.M.T. polise ‘Ailem ifademi görebilir mi?’ Diye sordu. Polisin ‘Evet’ cevabı vermesi üzerine şikayetçi olmaktan vazgeçen genç kız, bir binanın beşinci katından kendini atarak intihar girişiminde bulundu. 

Hayati tehlikesi devam eden E.M.T şimdi Konya Necmettin Erbakan Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. 

“SENİ DE AİLENİ DE YOK EDERİM” DİYEREK TEHDİT ETMİŞ!

Olayın ardından Cumhuriyet’e konuşan E.M.T.’nin babası O.T. kızının başına gelenlere ilişkin şunları söyledi:

“Kızım korkusundan bize söyleyememiş. Üniversiteye hazırlanıyordu. Patronunun niyetinin kötü olduğunu anlayınca ayrılmış. Ganioğlu kızıma ‘Seni de aileni de yok ederim, Emniyetle aram iyi, kimse bir şey yapmaz’ demiş. Kendisi Kaymakam ile de tanışıyor. Bu adamın önceden de vukuatlı olduğunu duyardık.Doktor her şeye hazırlıklı olun dedi ama ümidimizi kesmiyoruz. Kızıma bunu yapan kişinin cezalandırılmasını istiyorum.”

İntihar girişiminin ardından E.M.T hastaneye kaldırıldı. Kızlarının başına gelenleri öğrenen aile Emniyete giderek şikayetçi oldu. Emniyete delil olarak, genç kızın arabada darp edildiği sırada yırtılan tişörtü ve kopan saçlarının bulunduğu toka sunuldu. Alınan darp raporunda E.M.T.’nin dudak altında, başında ve vücudunun diğer bölgelerinde yaralanmalar olduğu anlaşıldı.

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Patronunun taciz ve tehditlerine dayanamayan 19 yaşındaki genç kız intihar girişiminde bulundu ‘Emniyette tanıdıklarım var bana bir şey olmaz’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!