Pentagon, Musk’ın ‘basının sorularından haberdar edildiği’ iddiasını yalanladı

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 100434

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Tuğgeneral Patrick Ryder, The New Yorker dergisinin yayımladığı ve Musk’ın ABD hükümeti içinde sahip olduğu etkiyi anlatan haberden sonra düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sözcü Ryder, “Musk’ın hükümet içinde giderek artan gücüne değinen ve Pentagon tarafından kendisi hakkında yöneltilen sorulardan haberdar edildiğine” ilişkin iddiaları içeren haberi yalanlayarak, bu iddianın “çok gülünç” olduğunu düşündüğünü belirtti.

“İsmi açıklanmayan bir Pentagon sözcüsünün, Musk’ı, Ukrayna’daki rolüyle ilgili sorulardan haberdar ettiği” iddialarını içeren habere ilişkin Ryder, “İsmi açıklanmayan sözcü, Savunma Bakanlığı adına konuşmuyor. Biz bu şekilde iş yapmıyoruz. Bilgilerin kamuoyuyla paylaşılması konusunda kendi kararlarımızı kendimiz veririz. Dolayısıyla bu iddialar açıkça yanlıştır” ifadelerini kullandı.

Söz konusu haberde, Musk’ın Pentagon’daki etkisinin, Joe Biden yönetiminin emriyle Ukrayna’ya Starlink uydu internet hizmetleri sağlayan SpaceX şirketi sayesinde önemli ölçüde arttığı ileri sürülmüştü.

Kaynak Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Pentagon, Musk’ın ‘basının sorularından haberdar edildiği’ iddiasını yalanladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!