PKK ve HDP’ye karşı sandık güvenliği için ittifakta yer alması gerekiyor

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkanı Fatih Erbakan, TGRT Haber’de Cem Küçük’ün sorularını yanıtladı. Cumhur İttifakı’na katılma nedeni; Millet İttifakı ve siyaset gündemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Erbakan, Hizbullah’a yakınlığıyla bilinen HÜDA PAR açıklamasıyla dikkat çekti.

HÜDA PAR’IN TARTIŞMA YARATAN PARTİ PROGRAMI…

HÜDA PAR’ın parti programından bazı görüş ve söylemlerin tartışmalara neden olduğunu belirten Erbakan, “Bunlar Cumhur İttifakı’nın ittifak protokolü içine konulmuş söylemler değil. Cumhur İttifakı’nın yeniden kazanması halinde HÜDA PAR’ın parti programındaki tartışılan hususlar uygulanacak manasını taşımıyor” dedi.

192807132 fatih erbakan huda par foto 1

‘SANDIK GÜVENLİĞİ İÇİN GEREKLİ’

Erbakan, HÜDA PAR’ın yönetim kadrosundan kimsenin herhangi bir terör eyleminden dolayı yargılanmadığını ve ceza almadığını savunarak şunları söyledi:

“Dolayısıyla terörle bağlantılı olduğunu söylemek doğru bir yaklaşım değil. Özellikle Doğu ve Güneydoğuda bir güç olarak HÜDA PAR’ın bulunmasını Sayın Cumhurbaşkanı arzu etti. HDP ve PKK’ya karşı sandık güvenliği için denge unsuru olarak ittifakta yer alması gerektiğini düşünüyorum. Bu noktada bir faydası olabilir.”

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
PKK ve HDP’ye karşı sandık güvenliği için ittifakta yer alması gerekiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!