Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki görüşme başladı

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 174312

Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan, Rusya’nın başkenti Moskova’daki Dışişleri Bakanlığı binasında bir araya geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan’un katıldığı görüşmede, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki barış anlaşması ele alınacak.

Görüşmenin basına açık bölümünde konuşan ev sahibi Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Rusya’nın Bakü ile Erivan arasında bir barış anlaşmasının imzalanması için her türlü yardıma hazır olduğunu belirtti.

Rusya’nın Azerbaycan ve Ermenistan liderlerinin imzaladığı üçlü bildiriye saygı gösterilmesinden ve uygulanmasından yana olduğunu vurgulayan Lavrov, ”Azerbaycanlı dostlarımızın Karabağ’daki Ermeni nüfusun haklarının ve güvenliğinin sağlanması gerektiğini anlamasını çok takdir ediyoruz ve bu ana konulardan biridir” dedi.

“SONUÇLAR DİNAMİKLERE GÖRE BIRAZ DAHA DÜŞÜK”

Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanları olarak en son yaklaşık iki ay önce bir araya geldiklerini belirten Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov ise, ”O zamandan beri farklı düzeylerde birçok toplantı ve temas oldu. Müzakere sürecinin dinamikleri oldukça yüksek olsa da sonuçlar dinamiklere göre biraz daha düşük. Ama genel olarak olumlu sonuçların çıkmadığını söylemek doğru olmaz” diye konuştu.

Ermenistan Dışişleri Bakanı Mirzoyan ise Erivan’ın, Bakü ile yapıcı müzakerelere hazır olduğunu söyledi.

Öte yandan Lavrov, üçlü görüşme öncesi Bayramov ve Mirzoyan ile ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdi.

Kaynak Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki görüşme başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!