Samsung ChatGPT alternatifi geliştiriyordu, yakında geliyor!

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 113013

Samsung, yapay zeka sistemlerini ve özellikle ChatGPT gibi öğrenen sohbet botlarını ‘şirket içinde’ kullanılmasının önüne geçmiş, yasaklamıştı. Üretken yapay zeka için adım atmaya hazırlandığını duyuran şirketin artık yolun sonuna yaklaştığı ortaya çıktı.

BU YILIN SONUNDA ŞİRKET İÇİ TESTLER BAŞLIYOR

İlk bilgilere göre Samsung’un geliştirdiği bu ChatGPT rakibi öncelikle şirket içinde kullanılacak. Yani çalışanlarla sınırlı olacak. Ancak ilerleyen süreçte burada 12 Eylül tarihi veriliyor ve resmi olarak tanıtılacağı söyleniyor.

Daha önce de Samsung’un üst düzey yetkilileri tarafından sistemin gelişitirildiği onaylanmıştı. Samsung Research ekibi tarafından geliştirilen sistemin eğitilmesi için şirketin elindeki GPU gücünün kullanıldığı belirtiliyor.

SamMobile’ın aktardığına göre şirket içinde Device Solutions Division çalışanlarıyla başlayacak süreç testlerin bitmesinin ardından Samsung’un diğer departmanlarında da kullanıma açılacak. Eylülde tanıtılması beklenen sistemin ekimden sonra da aktif bir şekilde şirket içinde kullanılacak.

Yine de net bir tarih verilmiyor ve 2024 yılının başlarında daha detaylı bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Samsung ChatGPT alternatifi geliştiriyordu, yakında geliyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!