Selvi Kılıçdaroğlu, Çatalca’da ziyaretlerde bulundu: Bahçelerimizden umut biçeceğiz

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Selvi Kılıçdaroğlu’na Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ile eşi Zehra Çalık da eşlik etti. Kılıçdaroğlu Kızılcaali köyünde sera işçileri ile bir araya geldi. Köydeki seraları tek tek gezen Kılıçdaroğlu, işçilerle birlikte turp, roka ve kıvırcık topladı.

Kılıçdaroğlu burada, “Böyle doğal ürünlerle beslenmek artık bizim için hayal oldu. O yüzden bu ürünleri, bu toprakları korumalıyız” dedi. Kılıçdaroğlu, ardından köy muhtarlığında köyün kadınları ve çocukları ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, kendisine yoksulluktan yakınan kadınlara “Aile Destekleri Sigortası”nı anlattı. Kılıçdaroğlu, paranın kadınların hesaplarına yatırılacağını söyledi. Kartlarını ise kimseye vermemeleri konusunda tembihledi. 

011931184 70d5daeb 3565 4d58 8f75 00f64e7b7c28

Selvi Kılıçdaroğlu’nun ikinci durağı Nesin Vakfı oldu. Nesin Vakfı Yönetmeni Süleyman Cihangiroğlu çocukların faaliyetlerini ve Nesin Vakfı Müzesi’ni gezdirdi. Selvi Kılıçdaroğlu ardından bir kafede, “Çatalca Anneleri” ile bir araya geldik. Yoğun bir kalabalığın karşıladığı Selvi Kılıçdaroğlu kadınlara, “Bizim amacımız yeterince gıdaya ulaşamayan çocuklara destek olmak. Hiçbir annenin evladı adına endişe etmediği bir gelecek çok yakın. Bahçelerimizden umut biçeceğiz” dedi.

012120559 nesin vakfi7

Son olarak Çakılköyü’ndeki fide işçileri ile buluşan Kılıçdaroğlu sorunları dinledi. Kazançlarının azaldığını anlatan işçiler, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan üreticilere dağıttıkları fidelerin kendilerinden satın alınmasını istediklerini söyledi.

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Selvi Kılıçdaroğlu, Çatalca’da ziyaretlerde bulundu: Bahçelerimizden umut biçeceğiz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!