Şili’de Yanardağ Patladı Ülke Geneli Uyarı Mesajı Verildi.

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BBC’nin Haberine Göre Şilili yetkililer, bir volkanın gökyüzüne 6 Km yüksekte bir patlama göndermesinin ardından bir güvenlik uyarısı koydu.

And Dağları’nda oturan Lascar yanardağı Cumartesi günü harekete geçerek küçük yer sarsıntılarını tetikledi.Çevredeki alanda şu ana kadar herhangi bir hasar bildirilmedi, ancak ilk yeşil uyarı sarıya yükseltildi.

Şili’nin Ulusal Jeoloji ve Madencilik Servisi (Sernageomin), sarı rengi bir volkanın kararsız olduğu anlamına gelmekte olduğunu açıkladı.Sernageomin’e göre, sınıflandırma aynı zamanda uzmanların küçük patlamalar ve duman görünümleri için bir alanı izlediği anlamına geliyor .

Yanardağdan 12 km’den (7 mil) daha kısa mesafedeki küçük bir kasaba olan Antofagasta’daki Talabre sakinleri, ilk olarak öğlen saatlerinde bir miktar aktivite fark ettiler.

Lascar’ın yaydığı – volkanik kül ve sıcak gazlardan oluşan – dev duman bulutuna rağmen hiçbir evin hasar gördüğü düşünülmüyor. Yetkililer yanardağın kraterinden 5 km uzakta girilmez bir çevre oluşturdular.

Ülkenin kuzeyindeki Lascar, dünyanın en kurak yeri olan Atacama Çölü’nü ziyaret etmek ve yürüyüş yapmak için popüler bir turistik yer olan San Pedro de Atacama’ya 70 km uzaklıkta…

127966025 chilevolcano.jpg

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Şili’de Yanardağ Patladı Ülke Geneli Uyarı Mesajı Verildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!