Son dakika… Erdoğan Şanlıurfa’da ‘anahtar teslim töreni’nde, muhalefeti hedef aldı: Seçim kirli pazarlıklarla kazanılmıyor

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 185038

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa’da 897 Afet Konutu Temel Atma ve 659 Konut, 61 Dükkan Anahtar Teslim Töreni’ne katıldı. Burada açıklamalar yapan Erdoğan, muhalefete yönelik eleştirilerde bulundu.

‘ONLARDAN GİZLİ TALİMAT ALSINLAR’

Erdoğan konuşmasında, ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake’in 28 Mart’ta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesine ilişkin muhalefete “talimat” suçlamasında bulundu. “Seçim dört duvar arasındaki kirli pazarlıklarla kazanılmıyor” diyen Erdoğan, “Varsınlar büyükelçilere sözler versinler, onlardan gizli saklı talimatlar alsınlar. Seçim önce milletin gönlünde sonra sandıkta kazanılıyor” ifadesini kullandı.

‘EKONOMİK SIKINTILARI YİNE BİZ ÇÖZERİZ’

Son dönemde artan gıda fiyatlarıyla yaşanan hayat pahalılığına değinen Erdoğan, “Hayat pahalılığı başta olmak üzere ekonomik sıkıntıları yine biz çözeceğiz. Bu ülkenin geçtiğimiz 21 yıldaki tüm meselelerini nasıl biz çözdüysek bugünkü sıkıntılarının çözüm adresi yine biziz” dedi.

‘HARRAN ÜNİVERSİTESİ’Nİ KİM YAPTI’

Erdoğan, 1992’de açılan Harran Üniversitesi’ni AKP döneminde açıldığını iddia ederek, “Yaparsa AK Parti yapar” dedi.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Deprem haberini alır almaz devleti ve milletiyle tüm imkanlarımızı bu bölgeye taşıdık. Arama kurtarmadan, gıdaya, barınağa kadar. Öncelikle depremde hayatını kaybeden 50 binin üzerindeki insanımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

Nitekim Şanlıurfa depremin ardından bir de sel felaketiyle imtihan oldu. Sel felaketinde hayatının kaybeden vatandaşlarımıza da Allah’tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum

Şimdiden kalıcı konutların inşaatları yükselmeye başladı. 650 bin yeni konut yaparak deprem bölgelerimizi ayağa kaldıracağız.

Hatta bayramda inşası tamamlanan köy evlerimizin de teslimini gerçekleştireceğiz.

Dünyada bu çaplı bir felaketin üzerinden iki buçuk ay geçtikten sonra vatandaşını yuvalarına kavuşturacak başka bir devlet yok.

Hayat pahalılığı başta olmak üzere ekonomik sıkıntıları yine biz çözeceğiz.

Seçim televizyon ekranlarında, sosyal medya mecralarında, dört duvar aralarında yapılan kirli pazarlıklarla kazanılmıyor.

(Muhalefete) Aralarındaki fay hatlarıyla baş edemeyip kafa göz birbirine girenlerin 14 milyonun hayatını etkileyen felaketin üstesinden gelmesi mümkün değil.

Bu ülkenin geçtiğimiz 21 yıldaki tüm meselelerini nasıl biz çözdüysek bugünkü sıkıntılarının çözüm adresi yine biziz.

Cumhuriyetimizin yeni asrına adını verdiğimiz Türkiye Yüzyılı’nı kime emanet edersiniz? Seçim tercihi öfke ile küserek verilecek bir karar değildir. ‘Noter masası değil, kumar masası…’ 

Kardeşlerim Şanlıurfa Havalimanı, Harran Üniversitesini kim yaptı. Ötekiler sadece konuşmayı bilir biz ise sadece yaptıklarımızı söylüyoruz.

(Harran Üniversitesi’nin sitesinde yer alan kuruluş bilgisi şöyle: “Harran Üniversitesi Rektörlüğü 11.07.1992 tarihli ve 21281 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 03.07.1992 tarih ve 3837 sayılı kanun ile kurulmuştur ve bu birimler 03.07.1992 tarih ve 3837 sayılı kanunla Harran Üniversitesine bağlanmıştır. Ayrıca Fen-Edebiyat Fakültesi, Tıp Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü 11.07.1992 tarihli ve 21281 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 03.07.1992 tarih ve 3837 sayılı kanun ile Rektörlüğe bağlı olarak kurulmuştur.”)

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Son dakika… Erdoğan Şanlıurfa’da ‘anahtar teslim töreni’nde, muhalefeti hedef aldı: Seçim kirli pazarlıklarla kazanılmıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!