Soylu, Togg’u böyle övdü: Gazına basıyorsun gidiyor

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKP Kağıthane İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi açılışı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Burada konuşan Bakan Soylu, 14 Mayıs seçimlerine değindi. Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gurur duyulacağı yerli me milli otomobil olan Togg arabasını yaptığını belirterek Erdoğan’ın seçimlerde Türkiye’nin gazına basacağını ve Türkiye’de Togg’un gittiği gibi ilerleyeceğini ifade etti. Bakan Soylu, konuşmasında turizm ve ihracata da değinerek Türkiye’nin her geçen gün ileriye gittiğini anlattı.

‘TÜRKİYE FİSKEYLE DÜŞERDİ, DÜŞÜRMEDİ’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, burada yaptığı konuşmasında “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu millete onur duyulan ve yıllardır bu millete yaptırılmayan yerli ve milli arabasını verdi gazına basıyorsun gidiyor, aynen Türkiye’nin de gazına basacak Tayyip Erdoğan Türkiye’de öyle gidecek. Altyapısını kuvvetlendirdi yoksa bir fiskeyle Türkiye düşerdi, düşürmedi Türkiye’yi dalgalı denizlerde kaptan gemiyi o büyük dalgalardan kurtardı, selamete çıkardı” dedi.

205038024 suleyman soylu togg

Soylu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’yi geri götürmek isteyenlere söylüyorum, 2 bin dolar bıraktığınız Türkiye bugün 10 bin dolar, yarın 20 bin dolar olacak, 36 milyar dolardı ihracat bugün 254 milyar inşallah. Türkiye’nin dış ticareti 1 trilyon dolar olacak. Salgın çıktı, Çin üretemedi, Avrupa Türkiye’ye geldi üretimimiz arttı, istihdamımız, çalışan insan sayımız 31 buçuk milyona çıktı. Türkiye her geçen gün ileriye gidiyor, Türkiye’nin 29 milyondu turist sayısı bugün 52 milyona çıktı. Turizm gelirler de 50 milyon doları aştı. Yıllarca devlet onları yok gördü, peki Tayyip Erdoğan zamanında ne oldu? Alevi Bektaşi kurumu kuruldu, buna kimse cesaret edebildi mi? Çünkü Almanya, Avrupa başka bir şey yapmaya çalışıyordu. İçimize fitne sokmaya Ali’siz Alevilik oluşturmaya çalışıyorlardı. Buradan herkese sesleniyorum; Tayyip Erdoğan 85 milyonun Cumhurbaşkanı’dır. Bu devlet 85 milyonun devletidir. Alevi’si, Sünni’si ,Türkü, Kürdü, Boşnak’ı, Roman’ı ve Arnavut’u ile boğazımız yırtılırcasına söylüyoruz. Demokrasi nedir biliyor musunuz? Demokrasi tam olarak budur”

205101055 suleyman soylu togg 2

Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Soylu, Togg’u böyle övdü: Gazına basıyorsun gidiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!