Süleyman Soylu: CHP seçimde hile yapabilir

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AKP sandık kurulu üyeleriyle yaptığı toplantıda, “Sandığa önce biz gideceğiz. Sandık alanına ilk önce biz oturacağız. Sandık alanını en son biz terk edeceğiz.” dedi. Soylu ayrıca, “Bu CHP, her zaman hile yapmaya açıktır. Her zaman sandıklarda bunu yapmaya müsaittir.” diye konuştu.

AKP İstanbul milletvekili adayı Soylu, AKP Sultangazi Sandık Kurulu Üyeleri Buluşması’nda yaptığı konuşmada, Sultangazi’nin en yüksek seçmen sayısına sahip ilçe olduğunu belirterek, şöyle dedi:

“Sandık namustur. Bu ülke çok seçimler gördü. 1946’daki sopalı seçimler, yani hükümetin herkese dayak attığı, bu CHP’nin tek parti döneminde Demokrat Partiye oy verilmemesi için herkese dayak attığı, herkesi karakola çektiği, herkese eziyet, işkence ettiği ama onun ötesinde oyu açık kullandırıp, sayımı gizli yapan, dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş haksızlıkla karşı karşıya olunmasına rağmen yine de istediğini alamayan ve milletin o zaman da dik durduğu bir seçimdi. Bu CHP, her zaman hile yapmaya açıktır. Her zaman sandıklarda bunu yapmaya müsaittir. Onun için bu eğitimler çok önemlidir.”

soylu

Her bir oyun değeri ve karşılığı olduğunu söyleyen Soylu, “Sandığa önce biz gideceğiz. Sandık alanına ilk önce biz oturacağız. Sandık alanını en son biz terk edeceğiz. Sandık başkanına o çuvalı verip güvenlik arabasına, güvenlikleri sağlayan polislerimizin, jandarmalarımızın arabalarına bindirene kadar. Kendi sandıklarımızın oy pusulalarını ilçelerimize ulaştıracağız. Ondan sonra da tek tek sonuçları hep beraber takip edeceğiz. Her geleni karşılayacağız. Her gelene ‘hoş geldiniz’ diyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Sandığa sahip çıkmanın “Türkiye’nin Yüzyıl’ına sahip çıkmak, bu ülkenin geleceğinde “şu neslin çektiğinin bir daha çekilmemesi” demek olduğunu ifade eden Soylu, “Sandığa sahip çıkmak, insanların inançlarına, kimliklerine, etnik kökenlerine, mezheplerine göre ayrıştırılıp birbirine düşürülen bir Türkiye’nin bir kez daha kimse tarafından birbirine düşürülemeyeceğinin en büyük kanıtı ve delilidir. Bunu sağladığınız andan itibaren hep birlikte göreceksiniz zafer bizimdir, zafer inananlarındır. Zafer hak yolunda yürüyenlerindir.” dedi.

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Süleyman Soylu: CHP seçimde hile yapabilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!