Tarihte ilk defa gözlemlendi: Yıldız, gezegenini yuttu

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son yıllarda uzay araştırmaları giderek arttı ve gezegenlerin yapısı hakkında daha detaylı bilgiler elde edildi. Ancak bu zamana kadar bilim insanları bir yıldızın gezegenini yuttuğunu gözlemleme fırsatı bulamamıştı.

170038373 uzay

ShiftDelete.net’in haberine göre, bir enstitüdeki bilim insanları yaptığı gözlemlerde bir yıldızın yakınında bulunan küçük bir gezegenin izinin kaybolduğunu keşfetti. 

Bu durum yıldızın sistemindeki kendi gezegeni yuttuğu ihtimalini güçlendirdi. Bilim insanları, bu durumun bir yıldızın gezegen yutma sürecinin erken aşamalarından biri olduğunu tahmin ediyor.

175312631 lagoon nebula g953c8af531920

Araştırmacılar bu keşfin sadece ilk adım olduğunu ve daha fazla gözlem yapılması gerektiğini belirtiyorlar. Keşfin, gezegenlerin nasıl oluştuğu ve yıldızlar ile olan etkileşimi konusunda ilerleyen dönemlerde daha çok bilgi sağlayacağı düşünülüyor.

Ayrıca araştırmacılar bu gözlemin daha önce hiç görülmemiş bir sürecin keşfedilmesine yardımcı olabileceğini de belirtti.

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Tarihte ilk defa gözlemlendi: Yıldız, gezegenini yuttu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!