Tatlıcı kardeşlerin miras davasında ‘dilekçe savaşı’

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İş insanı Mehmet Salih Tatlıcı’nın yaşamını yitirmesinden sonra ikinci eşi Nurden Tatlıcı , Oğlu Uğur Tatlıcı ile büyük kardeş Mehmet Tatlıcı arasında miras paylaşım davası açıldı. Yurt dışındaki varlıkları da kapsayan miras davası sürerken kardeşler de birbirlerine yönelik suçlamalarda bulundu.

Nurten ve oğlu Uğur Tatlıcı,  M. Salih Tatlıcı’nın mezarında “Daha çok ağlayacak, bu miras kimseye yar olmayacak” yazılı bir not ve not üzerine saplanmış bir bıçak buldukları iddiasıyla savcılığa başvurdu. Suç duyurusu dilekçesinde notun ve bıcağın mezara Mehmet Tatlıcı tarafından konulduğunu ve  kendilerine yönelik tehdit amacı taşıdığını ileri sürdü.

182222792 yeni proje 5

Nurten ve Uğur Tatlıcı

Dilekçeye takipsizlikler karı verilence anne ve oğul Tatlıcı bu kez üst mahkemeye itirazda bulundu. Ancak bu da reddildi. Tatlıcı’lar arasındaki dilekçe savaşı bundan sonra da sürdü. Anne Nurten ve Uğur Tatlıcı bu kez de Yeniköy’de bulunan evlerinin önüne tehdit notu bırakıldığını belirterek, Mehmet Tatlıcı’dan bir kez daha şikayetçi oldu. Savcılık bu şikayeti de dikka almadı. Tatlıcı’lar arasındaki “dilekçe savaşı” bununla da sınırlı kalmadı. Uğur ve Nurten Tatlıcı’nın aldırdığı “koruyucu/önleyici tedbir kararları”  Mehmet Tatlıcı’nın itirazı üzerine kaldırıldı.

182307745 yeni proje 10

Mehmet Tatlıcı

“MİRASTAN PAY ALMAMI ENGELLEMEK İSTİYORLAR”

Dilekçe savaşı sonrası mahkemeye ifade veren Mehmet Tatlıcı, “Bu ihbarlar ile amaç mirastan pay almamı engellemektir” dedi. Suç duyurularını değerlendiren Tatlıcı, “Benim hakkımda savcılıklardan kaçtığımı söylüyorlar ancak ben hiçbir şekilde kaçmıyorum ve tüm duruşmalara katılıyorum. Mirasla ilgili hakkım olanı da avukatlarım aracılığıyla devletin mahkemelerinde arayacağım” diye konuştu.

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Tatlıcı kardeşlerin miras davasında ‘dilekçe savaşı’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!