Tayvan, Çin’in herhangi bir hamlesine karşı hazırlıklı olduğunu duyurdu

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 142818

Tayvan Savunma Bakan Yardımcısı Po Horng-huei, Tayvan lideri Tsai Ing-wen‘in ABD ve Orta Amerika ziyareti sırasında Çin‘in herhangi bir hamlesine karşı “acil durum planları” olduğunu söyledi.

Tsai önümüzdeki hafta başlayacak gezisinde Guatemala ve Belize’yi ziyaret ettikten sonra New York ve Los Angeles’a da gidecek.

Parlamento oturumu sırasında gazetecilerin Tsai yurt dışındayken Çin’in daha fazla tatbikat düzenleyip düzenlemeyeceği sorusuna Po, silahlı kuvvetlerin hazırlıklı olduğunu dile getirdi.

Po, “Çin komünistlerinin geçmişte yaptıkları söz konusu olduğunda, savunma bakanlığı bunu kavrayabilir ve en kötü senaryoyu göz önünde bulunduracaktır. Başkan’ın yurtdışı ziyareti sırasında, savunma bakanlığının Çin’in tüm hamleleri için acil durum planları var” dedi.

Tsai’nin ABD’ye yapmayı planladığı ziyareti kınayan Çin, Ağustos ayından bu yana Tayvan çevresindeki askeri faaliyetlerini azaltarak da olsa sürdürüyor.

Kaynak Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Tayvan, Çin’in herhangi bir hamlesine karşı hazırlıklı olduğunu duyurdu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!