TESK açıkladı: 2022'de 60 bin esnaf kepenk kapattı

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

populer
TESK, 2022’nin ilk 8 ayında kapanan dükkan sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20 artış göstererek 60 bine ulaştığını kaydetti. Bu rakamları 2021 yılının ilk 8 ayında 49 bin 506 idi.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, 2022’de her ay ortalama 7 bin 500 esnafın kepenk indirdiğini belirtti:
“Pandemi döneminin ardından normalleşmeye geçilmesiyle birlikte toparlanmaya çalışan esnaf ne yazık ki ayakta kalamıyor. Ne bayramlar, ne düğün sezonu ne de okulların açılması esnafın işlerini düzeltti.”Bankalara borçlar bitmiyorPandeminin olumsuz etkileri KOBİ’leri de vurmuş durumda. Pandeminin başlangıcından beri borç yükünü hafifletemeyen KOBİ’lerin bankacılık sektörüne olan borçları temmuzda 42.3 milyar lira daha arttı ve 1 trilyon 615 milyar liraya yükseldi. Vekil Bekir Başevirgen konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:
“Masraflar çevrilebilir olmaktan çıktı. Tek çareyi bankalardan kredi kullanmakta bulan KOBİ’lerin borcu, bu yılın ilk yedi aylık döneminde 484 milyar lira arttı. Bu borcun 61 milyar liralık kısmı ise KOBİ’lerin bankalara vadesinde ödeyemedikleri bu nedenle de takibe alındıkları borçlardan kaynaklanıyor. Temmuz ayı itibarıyla  toplam 350 bin KOBİ, ödeyemedikleri kredi borçları yüzünden bankaların icra takibinde bulunuyor.”

Sitemizi Takip Ederek Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz !

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
TESK açıkladı: 2022'de 60 bin esnaf kepenk kapattı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!