The Rolling Stones efsanesi geri döndü

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 164957

Rock müziğine damgasını vuran İngiliz rock grubu The Rolling Stones, 18 yıl sonra ilk kez yeni orijinal şarkılar içeren bir albüm çıkaracaklarını duyurdu. 

Albümde Lady Gaga, Stevie Wonder ve grubun eski basçısı Bill Wyman’ın da yer alacağı bildirildi. Grubun 2021’de hayatını kaybeden davulcusu Charlie Watts’ın son kayıtları da albümde yer alıyor. Watts, bu albümdeki 2 şarkının davulunu çalıyor. 

The Rolling Stones, albümün isminin “Hackney Diamond” olacağını duyurdu. İngiliz argosunda soygun yapılan yerin dışındaki kırık cam parçalarına Hackney Diamond deniyor.

Yeni albümde de şarkının söz ve müzikleri, rock müziğe damga vuran Mick Jagger/Keith Richards imzasına sahip. Hackney Diamond ile birlikte Jagger ve Richards, 2005’teki A Bigger Bang’den bu yana ilk kez bir albüm dolusu yeni şarkı yazmış oldu, The Rolling Stones’ın en son stüdyo albümü, blues şarkıların coverlarını içeren 2016 tarihli “Blue & Lonesome” idi.

Albüm duyurulurken, ilk tekli ve açılış şarkısı “Angry” de dinleyicilerle paylaşıldı.

Hackney Diamond’ın çıkış tarihinin 20 Ekim olduğu bildirildi.

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
The Rolling Stones efsanesi geri döndü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!