Toplanma alanına rezidans: Depremi değil rantı seçtiler

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’da depreme hazırlık tartışmaları arasında “deprem toplanma alanı” imara açıldı. TOKİ, Ataköy’deki yeşil alanı sattı. O arazide rezidans yapılıyor.


Yayınlanma:
11.04.2023 – 04:00


Toplanma alanına rezidans: Depremi değil rantı seçtiler

Abone Ol

google-news

İstanbul’da büyük bir deprem beklenirken kentteki deprem toplanma alanları imara açılmaya devam ediliyor. Son olarak Ataköy’deki yeşil alan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi tarafından satışa çıkarıldı. Albatros Turizm ve Otelcilik Anonim Şirketi’ne verilen arazide ise geçen günlerde rezidans çalışmaları başladı. Konuya ilişkin Ataköy 1. Kısım Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Prof. Dr. Ayfer Kaynar Cumhuriyet’e açıklamalarda bulundu. 

AĞAÇLARI KESTİLER

Açılan yürütmeyi durdurma davasının devam ettiğini belirten Kaynar, “Burada daha önce de bir otel projesi gerçekleştirilmek istendi. Ona da dava açtık ve kazandık. Şimdi ise rezidans projesine başladılar” dedi. Kaynar, “Bakırköy Belediyesi’nden ruhsat aldılar ancak biz tepki gösterince evraklar eksik denilerek iptal edildi. Firma da bu sürede ‘Rahatsızlık yaratmak istemiyoruz’ diyerek çalışmalarına ara verdi” ifadelerini kullandı. Bu sırada ağaç kesim çalışmalarının yapıldığını söyleyen Kaynar, “Planlarda ‘Ağaçlara dokunulamaz’ dendi fakat ağaçların hepsini budayacağız diyerek kestiler. Bakırköy çevresinde deprem sırasında toplanacak yer kalmadı. Sıkışık yapılanmada sığınacak yerlere ihtiyacımız var. Bu bölge AFAD tarafından da toplanma alanı olarak gösteriliyor” diye konuştu. 

MÜTEAHHİT ÇOK TANIDIK!

Albatros Turizm’in üstlendiği projenin müteahhitliğini Çet Yapı Turizm Anonim Şirketi yapıyor. Şirketin ortakları arasında Anavatan Partili eski Eminönü Belediye Başkanı Ahmet Çetinsaya bulunuyor.

İlgili Haberler

İstanbul'da deprem toplanma alanında yapılaşma: İki milyarlık ‘emlak’ rantı

Resmi İlanlar

BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANLIĞI YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM AĞI CİHAZLARI LİSANS GÜNCELLEME SATIN ALINACAKTIR

KIRIKKALE ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN DUYURU

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Toplanma alanına rezidans: Depremi değil rantı seçtiler

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!