TUGFO, Türkiye ve Avrupa turnesinde

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sabancı Vakfı’nın ana destekçisi olarak kuruluşunda büyük rol oynadığı Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası (TUGFO), 2023 yılı konserlerine başlamak için gün sayıyor.


Yayınlanma:
11.08.2023 – 03:00


TUGFO, Türkiye ve Avrupa turnesinde

Abone Ol

google-news

23 Ağustos’a kadar kampta hazırlık yapacak, 73 genç müzisyenden oluşan orkestra, Türkiye ve İtalya’da toplam 9 konser verecek. Şef Cem Mansur’un yönetiminde, Sevda-Cenap And Müzik Vakfı çatısı altında faaliyet gösteren TUGFO, 2023 yılı turne programı için Sabancı Üniversitesi’nde hazırlık kampına girdi. Orkestra bu yıl Berlin Filarmoni Orkestrası’nda keman sanatçısı olarak yer alan Hande Küden, İstanbul Devlet Senfoni ve Borusan Filarmoni Orkestrası solo obuacısı Sezai Kocabıyık’ın eğitimleriyle tecrübe kazanacak. 

Bu yıl iki farklı konser programı hazırlayan şef Cem Mansur’un sanat yönetmenliğinde, Türkiye ve İtalya konser turnesine hazırlanan orkestra, ilk olarak 23 Ağustos’ta İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde seyirci ile buluşacak. Diğer konserlerin tarihleri ise şöyle: 24 Ağustos/Ankara – Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Salonu. 26 Ağustos/Nevşehir. 29 Ağustos ve 2 Eylül/Sicilya. 31 Ağustos / Agrigento Tapınaklar Vadisi. 1 Eylül/Selinunte. 3 Eylül/Corleone. 6 Eylül/Roma (Sala Santa Cecilia). 

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
TUGFO, Türkiye ve Avrupa turnesinde

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!