Türkiye Ragbi Lig Derneği, 2022 yılının en iyilerine ödül verdi

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de pek bilinmeyen spor branşlarından olan ragbinin yaygınlaşması çalışmalarında bulunan Türkiye Ragbi Lig Derneği (TRLA), 2022 yılının en iyilerini ödüllendirdi.

Dernek başkanı Gürol Yıldız’ın ev sahipliğinde Nakkaştepe’deki İstanbul Golf Kulübü’nde gerçekleştirilen törene, ödül alacak sporcuların yanı sıra, ragbi sporunun yaygın olduğu Avustralya’nın Türkiye Büyükelçisi Miles Armitage, Avustralya İstanbul Başkonsolosu Tony Huber ve İsveç İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Björn Jönsson da katıldı.

223727863 ragbi ligi 3

ÖDÜLLER

Törende yılın sporcu ve takımlarına kupadan oluşan ödüllerini, TRLA Başkanı Gürol Yıldız, Avustralya’nın Türkiye Büyükelçisi Miles Armitage, Avustralya İstanbul Başkonsolosu Tony Huber ve İsveç İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Björn Jönsson takdim etti.

Ragbide yılın erkek takımı ödülü Bilgi Badgers’a, yılın plaj erkek takımı ödülü Lycans’a, yılın plaj kadın takımı ödülü La Bebos’a verilirken, ragbi ligi yılın koçu ödülüne Umut Çağrı Turhan, yılın hakemi ödülüne Behzad Jalili ve yılın yöneticisi ödülüne de Oytun Çölok layık görüldü.

Törende aynı zamanda yılın erkek sporcuları Serhat Keleş ve Eren Ali Eden ile yılın kadın sporcusu Elif Yılmaz’a kupaları verildi.

223745534 ragbi ligi

“FEDERASYON KURULMASI İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM”

Törende bir konuşma yapan Avustralya’nın Türkiye Büyükelçisi Miles Armitage, kadın sporcuların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayıp, kadınların spor yapmasının önemine değindi.

Armitage, “Türkiye’de kadınların ragbi oynaması olağanüstü bir şey bence. Bizim ülkemizde olduğu gibi Türkiye’de de bu sporun gelişimini görmek çok güzel. Takdirimi sunuyorum. Burada bir federasyon kurulması için, zorlukları olsa da elimden geleni yapacağım. Ragbi ligi yapan ülkeler arasındaki desteği artırmak için çalışacağız” diye konuştu.

Ödül alanlar daha sonra toplu fotoğraf çektirdi.

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Türkiye Ragbi Lig Derneği, 2022 yılının en iyilerine ödül verdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!