Uykunuzu Düzene Sokmak İçin Neler Yapmalısınız ?

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kendinizi dinç hissetmek için en önemli faktörlerden birisi de düzenli bir uyku,Uyku düzeniniz bozulduktan sonra tekrar eski düzene geri dönmeniz zorlaşmakta,sizler için uyku tavsiyelerini sizlere sitemizde ulaştırıyoruz.

Uyku Düzeninizi Bozan Şey Nedir ?

Uykunuz düzene girmeden önce,sorunun kaynağını tespit etmelisiniz,örnek vermek gerekirse gece uykunun yerini hangi alternatif alıyor da uykunuz yerine onu tercih ediyorsunuz bu tespiti yaptıktan sonra sorunu çözmek için denemeler yapmalısınız.

Şuanı Değil Geleceği Tercih Edin !

Uyku saatiniz geldiğinde tercih ettiğiniz eylem her ne ise,onu şuan yapmak yerine gündüz yapmayı tercih ettiğinizi kendinize söyleyin.Kendinize olumlu telkinler vererek,yumuşayın.Bir kaç kere denedikten sonra pes etmeyin.Her alışkanlıkta olduğu gibi bu bir süreç ve size en iyi gelecek düzenli uyku yöntemini sadece siz bulabilirsiniz.

Temiz Yatak ve Nevresim Sizi Uykuya Çağırır !

Uyumaktan daha önemli bir şey varsa o da uykuya yaptığınız hazırlktır.Uykuya hazırlanırken,odanızın camını açarak odanıza oksijen girmesini sağlayın,nevresim ve yatağınızı düzenli olarak temizleyin.Uykuya hazırlık evresini uyumadan bir kaç saat önce yapın,böylece uyku aklınızda yer edinecek ve siz istemesinizde uyumak aklınıza gelecek ve yatağa girebileceksiniz.

AvocadoOrganicCottonDuvetCoverInWhite 2500x

Uyanıkken Az Vakit Geçirmiyorsunuz Bu Tamamen Bir Yanılsama !

Eğer uyku problemi yaşıyorsanız,muhtemelen geç uyuyor ve geç uyanıyorsunuz,durum böyle olduğu içinde kendi kendinize gece uyumamak için:

”Bu gün uyanıkken çok az zaman geçirdim.”

”Uyumak için saat çok erken.”

”İşlerimi bitiriyim hemen uyuyacağım.”

s 06bf52f207cfe41c5f10dea97a8547803107271d

Gibi bahaneler üretiyor olabilirsiniz.Bu bahaneler sadece bir yanılsama,çünkü gece uyumadığınız zamanın yerini gündüz doldurabilirsiniz.Bunun yerine şöyle düşünmeyi deneyebilirsiniz,

Uykunuzu Düzene Sokmak İçin Tekrar Edin !

”Gece geçirdiğim zamanı gündüz geçireceğim,ve arada hiç bir fark yok.”

”Gece uykusunu alırsam,gündüz işlerimi daha kolay yapabilirim.”

”Uyanıkken yeterince zaman geçirdim,en azından bunu yarın gündüz telafi edebilirim.”

Uyku sorununuzun dışarıdan bir etki ile değil tamamen sizin uykuya bakışınız ile ilgili olduğunu kabul etmelisiniz.Uyumamak için üretilen her nedenin yerine uyumanız için bir neden üretin.Çok kısa sürede olumlu sonuçlar alacaksınız.

sleep

Gelişmelerden Haberdar Olmak İçin Sitemizi Takip Etmeyi Unutmayın

8
emoji-1
Emoji
1
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
2
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Uykunuzu Düzene Sokmak İçin Neler Yapmalısınız ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!