Yalçın Eldoğan Kimdir?

YALCINELDOGANKİMDİR
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1972 yılında İzmit’in Gültepe ilçesinde doğan Yalçın Eldoğan, aslen Çorumlu bir iş adamıdır. Gültepe İlkokulu’ndan mezun olan Eldoğan, daha sonra İnkılap Ortaokulu ve İzmit Ticaret Lisesi’nden mezun olmuştur. Temel eğitimleri aldıktan sonra Business University of America’da İç Mimarlık ve Tasarım eğitimi almıştır. Eğitimlerini tamamladıktan sonra yurda dönen Eldoğan, 25 yılı aşkın süredir müteahhitlik yapmaktadır. Aynı zamanda Elyapı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini icra etmektedir.Peki tüm detaylarıyla Yalçın Eldoğan kimdir? Hangi çalışmaları yürütmüştür?

Yalçın Eldoğan Nereli?

İzmit Gültepe doğumlu Yalçın Eldoğan, Aslen Çorumludur. İzmit’te yaptığı konut çalışmaları ve muhtelif projeleriyle tüm İzmit halkı tarafından sevilen isimlerden biri haline gelmiştir. Kocaeli başta olmak üzere tüm Türkiye’de pek çok kamu binasının yapımını gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda yurt dışında milyon dolarlık projeleri üstlenmiş ve bu projeleri başarıyla tamamlamıştır.

En çok ses getiren projeleri arasında ise 2005-2008 yılları arasında Uzunçiftlik Belde Belediyesi’ne 600 sosyal konut yapması yer almaktadır. Eldoğan, kariyeri boyunca 4 binden fazla konut inşa ederek dar gelirli insanların kira öder gibi ev sahibi olmasını sağlamıştır. Kentsel dönüşüm faaliyetlerine ağırlık veren Eldoğan, ülke genelinde pek çok konut projesiyle saygın müteahhitlerden biri haline gelmiştir.

Yalçın Eldoğan Neden Belediye Başkanı Olmak İstiyor?

Ticari işlerinin yoğunluğu nedeniyle gelen siyasi teklifleri reddeden Eldoğan, artık kendini siyasete atılmaya hazır hissediyor. Bu doğrultuda Eldoğan’ın niyeti, İzmit Belediye Başkanlığı’na aday olmak. Bu konuda çalışmalarını devam ettiren Eldoğan, gerçekleştirdiği projelerle inşaat sektöründe başarını kanıtlamış iş adamları arasında yer almaktadır.

Yalçın Eldoğan’ın belediye başkanlığı hakkında yaptığı açıklama ise şöyle: “Ayrıca bugüne kadar kamuya pek çok iş yaptım, proje geliştirdim, çok fazla belediye başkanıyla çalıştım. Devletle çok iş yaptım. Belediyeler olsun, bakanlıklar olsun. Tecrübelerim oluştu. Farklı farklı yerlerden ilişkim oldu. Kendimi de bu konuda yeterli görüyorum, belediye başkanlığı yapabileceğimi düşünüyorum. Allah nasip ederse aday olmak istiyorum.”

Milletvekilliğine ise soğuk bakan Eldoğan, müteahhitlikten geldiğini ve kendini belediyeciliğe adamak istediğini ifade etmiştir. Bu alanda tecrübeli olduğunu ve aynı zamanda pek çok projesinin olduğunu ifade etmektedir.

Hangi ittifaktan belediye başkanlığına aday olacağını ise şöyle açıklamıştır: “Açıkçası ben Cumhur ve Millet ittifakının seçimlere bir kez daha ittifak olarak gireceğini ön görüyorum. Ben de millet ittifakının adayı olmak isterim, oradan aday olmayı düşünüyorum.”

Parti seçimi noktasında İYİ Parti’ye kendini yakın hissettiğini ifade eden Eldoğan, pek çok konuda ortak hareket etmeye açık olduğunu ve Kocaeli halkının refahını artırmak istediğini ifade etmiştir.

Yalcin Eldogan 4
Meral Akşener ve Yalçın Eldoğan

Yalçın Eldoğan Kentsel Dönüşüm Projeleri

İzmit başta olmak üzere Türkiye genelinde ve yurt dışında konut projelerine imza atan Eldoğan, bu alanda kendini kanıtlayan ender isimlerdendir. Yalçın Eldoğan kentsel dönüşüm projelerini şöyle özetleyebiliriz:

 • Uzunçiftlik Belde Belediyesi adına 600 adet sosyal konut inşa etmiştir.
 • Kosova, Türkmenistan ve İran’da kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirmiştir.
 • İSU Genel Müdürlüğü ve Kocaeli Mezbahanesi gibi pek çok kamu projesinin yapımını üstlenmiştir.
 • Kocaeli Belediye Başkanlığı adaylığı için çalışmalarına devam eden Eldoğan, seçildikten sonra halihazırdaki kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirmeyi planlıyor.
 • Eldoğan’ın bir diğer hedefi, Kocaeli ilini depreme hazır hale getirmektir. Bu konuda Japonya gibi depreme hazırlıklı ülkelerle işbirliği içine girmeyi planlamaktadır.

Yalçın Eldoğan’ın, geçmişteki başarılarının üzerine yenilerini eklemek için Kocaeli Belediye Başkanlığı’na adaylığını koyması bekleniyor. Kamu ile özel sektör arasında başarılı işbirlikleri kuran Eldoğan, kamu güvenini kazanmak ve bunu sürdürmek adına pek çok projeyi hayata geçirmeyi hedefliyor.

Yalçın Eldoğan Ucuza 10 Bin Konut Projesi

Dar gelirli ailelerin kira öder gibi ev sahibi olmasını hedefleyen Eldoğan, bu konuda 10 bin konut projesini hayata geçirmek istemektedir. Eldoğan, Kocaeli sakinlerinin barınma problemini ortadan kaldırmak için geçmişte pek çok projeye imza atmıştır. Bu proje de sayısız adımlardan biri olarak öne çıkmaktadır.

10 bin konut projesi, Yalçın Erdoğan’ın bu alandaki ilk projesi değildir. Daha önce Kartepe Belediyesi ile ortak çalışma yürüterek bin 500 sosyal konut inşa etmiş ve dar gelirli ailelerin ucuza ev sahibi olmasını sağlamıştır. Kocaeli’ye yaptığı yatırım ve Kocaeli halkına sağladığı destek, Eldoğan’ı Kocaeli halkı tarafından sevilen biri haline getirmiştir.

Yalçın Eldoğan Milyon Dolarlık İş Teklifi Aldı!

Yalçın Eldoğan’ın başarılı çalışmaları sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada yakından izlenmektedir. Bunun en büyük kanıtı, sahibi olduğu Elyapı firmasının çalışmalarını izleyen Rus iş adamından 117 milyon dolarlık kentsel dönüşüm ortaklık teklifi almış olmasıdır. Yakın zaman içerisinde bu projenin hayata geçirilmesi ve Eldoğan’ın uluslararası başarılarına bir yenisini eklemesi beklenmektedir.

Kocaeli halkına yıllardır hizmet eden Yalçın Eldoğan, belediye başkanı olduktan sonra da çalışmalarını hızlandırarak devam ettirmek istemektedir. Bu alanda proje hazırlıkları sürdüren başarılı müteahhit, şu anda kentsel dönüşüm ve yapı güçlendirme çalışmalarına devam etmektedir.

Evli ve 5 çocuk babası olan Yalçın Eldoğan, mevcut işlerinde çocuklarından destek alarak kendini Kocaeli iline adamak istiyor. Bu konuda yaptığı açıklama ise şöyle: “Şimdi 51 yaşımdayım, kendimi hazır hissediyorum. Çocuklarım işlerimde bana destek veriyorlar. Oturmuş bir kadromuz var. Ben siyaset yaptığımda çocuklarım ticareti ilerletebilirler. O yüzden vaktimin ciddi bir kısmını siyasete verebilirim. Belediye başkanı olursam işlerimi aksatmadan görevimi yapabileceğimi düşünüyorum.”

Yalçın Eldoğan’ın İzmit’i Kalkındırma Projeleri

İzmit’e yıllar boyu emek vermiş olan Yalçın Eldoğan, kentsel dönüşüm ve güçlendirme çalışmalarına aralık vermeden devam etmektedir. Özellikle geçmişte yaptığı çalışmaları belediye başkanı olarak hızlandırmak isteyen Eldoğan, bu görev için hazır hissettiğini ve göreve talip olacağını ifade etmektedir.

Yalçın Eldoğan’ın İzmit’i kalkındırma projeleri ise şöyle sıralanabilir:

 • Kocaeli için 10 bin adet ucuz konut inşa etme projesi planlamaktadır.
 • Depreme hazırlık projeleri üretmiştir.
 • Uzunçiftlik Belde Belediyesi için 600 adet sosyal konut inşa etmiştir.
 • Kocaelispor’a hem maddi hem de manevi destek vermiştir ve aynı zamanda Kocaelispor’un eski başkan yardımcısıdır.
 • Derbent’te bir müze inşa etmiştir.
 • Kartepe Belediyesi ile ortak bin 500 sosyal konut inşa etmiştir.
 • Elgarden Otelini inşa etmiştir.
 • Kocaeli Mezbahanesi ve İSU Genel Müdürlüğü yapım projelerini üstlenmiştir.
 • Bir sağlık ocağını bedelsiz olarak hizmete açmıştır.

Yalçın Eldoğan’ın İzmit’i kalkındırma projeleri bunlarla sınırlı değildir. Eldoğan, belediye başkanlığına seçildikten sonra İzmit’in kalkınması için uluslararası işbirlikleri kurarak pek çok faaliyeti hayata geçirmeyi planlamaktadır.

Yalçın Erdoğan Hakkında Merak Edilenler

Başarılı bir müteahhit olmasının yanı sıra Yalçın Erdoğan pek çok çalışmaya imza atmıştır. Yalçın Erdoğan kimdir? Sorusuna verilebilecek cevapları şöyle özetleyebiliriz:

 • Elyapı Şirketler Grubu Yönetimi Kurulu başkanıdır.
 • Eski MÜSİAD Yönetim Kurulu üyesidir.
 • Genç MÜSİAD sorumlusudur.
 • Lisanslı sporcudur ve tenisle yakından ilgilenmektedir.
 • Amatör kulüplere milyonlarca liralık maddi destekte bulunmuştur.
 • Kosova ve Türkmenistan’da yaklaşık olarak 700 konutluk kentsel dönüşüm projeleri yürütmüştür.
 • Orta Anadolu Dernekler Platformu eski başkanıdır.
 • Kariyeri boyunca 4 binden fazla konut inşa etmiştir.
 • 4 yıldızlı Elgarden Otel sahibidir.
 • EMŞAV Genel Başkan Yardımcısı Danışmanıdır.
 • 25 yılı aşkın süredir müteahhitlik yapmaktadır.
 • 2024 seçimlerinde Kocaeli Belediye Başkanlığına aday olmayı planlamaktadır.

Yalçın Eldoğan kimdir? Sorusuna verilebilecek cevaplar başlıca bunlardır. Kendini Kocaeli’ye adayan başarılı müteahhit, aktif olarak proje yürütmekte ve Kocaeli için yeni projeler hazırlamaktadır.

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Yalçın Eldoğan Kimdir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!