Yargıç Ahmet Çakmak’ın meslekten çıkarılmasına muhalefetten tepki: Kimse özgür olamaz

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 000124

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üçüncü kez adaylığına itiraz etmesinin ardından hakkında soruşturma başlatılmasıyla gündeme gelen yargıç Ahmet Çakmak, bir dilekçesinde “AİHM’ye gideceğim, dosyamın Güldür Güldür şova parodi olacak olaylardan oluştuğunu bahsedeceğim” demesi, 12 yaşındaki çocuğun tutuklanmasını isteyen savcının eğitime alınmasını istemesi gibi gerekçelerle açılan soruşturmalar sonucu meslekten çıkarıldı.

Çakmak’ın görevden ihracına muhalefetten tepki yağdı. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Yargı bağımsızlığına inanan herkesi hâkim Çakmak’a sahip çıkmaya ve ona destek olmaya çağırıyorum” dedi.

Yeşil Sol Parti Grup Başkanı Meral Danış Beştaş, “Neymiş? Yargı tarafsız ve bağımsız olamıyormuş. Hâkim bile özgürce hukuki görüşünü söylemiyorsa kimse özgür olamaz” ifadelerini kullandı.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İdris Şahin ise “Adaleti öldürdüğün gün devlet de ölür” tepkisini gösterdi.

‘ÇAKMAK’IN YANINDAYIZ’

Halkın Kurtuluş Partisi’nin (HKP) sosyal medya hesabından da Çakmak’la ilgili “AKP’giller’in reisi Tayyip Erdoğan’ın üçüncü kez adaylığına itiraz etmesinin ardından hakkında soruşturma başlatılmasıyla gündeme gelen yargıç Ahmet Çakmak, AKP’giller’in arka bahçesine dönüştürdüğü HSK tarafından ihraç edildi. Bu kanunsuzluğun bir diğer sorumlusu ise ‘İtiraz edeceğin hiçbir yer yok’ diyen yeni CHP’nin şefi Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Ahmet Çakmak’ın yanındayız” açıklaması yapıldı. 


Kaynak:Cumhuriyet Gazetesi

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Yargıç Ahmet Çakmak’ın meslekten çıkarılmasına muhalefetten tepki: Kimse özgür olamaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!