Yeni keşfedilen kuyruklu yıldız Dünya’ya yaklaşıyor: Çıplak gözle görülebilecek

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Japon amatör astronom Hideo Nishimura‘nın son keşfi, NASA ve gökyüzü gözlemcileri arasında büyük ilgi çekti. Nishimura, standart bir dijital kamera kullanarak 11 Ağustos’ta 30 saniyelik bir dizi pozlama sırasında yeni bir kuyruklu yıldızı tespit etti. Şu an çıplak gözle görülemese de, bu durum yakında değişebilir. NASA, kuyruklu yıldızın parlaklığının keşfinden bu yana sürekli arttığını belirtiyor ve gökbilimciler, kuyruklu yıldızın iç güneş sistemimiz boyunca gelecekteki yolunu haritalandırdı.

015239958 kuyruklu yildiz 01

NİSHİMURA KUYRUKLU YILDIZI NE ZAMAN GÖZLE GÖRÜLEBİLECEK?

NASA‘ya göre, “Kuyruklu yıldız Güneş’e doğru yaklaştıkça kesinlikle yoğunlaşacak ve muhtemelen Eylül ayı başlarında çıplak gözle görülebilecek bir nesne haline gelecek.” Ancak potansiyel gözlemciler için bir uyarı var: Kuyruklu yıldızın Güneş’e yaklaştığı dönem, Güneş’in parlaklığının en az rahatsız edici olduğu gün batımı veya gün doğumu zamanlarına denk geliyor.

Kuzey Yarımküre’de yaşayanlar için, kuyruklu yıldızı görmek teleskop veya dürbün gerektirebilir.

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Yeni keşfedilen kuyruklu yıldız Dünya’ya yaklaşıyor: Çıplak gözle görülebilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!