Yılın son haftasından kritik veriler açıklanacak

featured
service service service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

kapak 181402

2022 yılı biterken yılın son haftasında ekonomide kritik veriler açıklanacak. 26-30 Aralık 2022 haftasında yurt içi piyasalarda, “Kapasite Kullanım Oranı, Reel Kesim Güven Endeksi, Hizmet Sektörü Güven Endeksi, Ekonomik Güven Endeksi, Brüt Dış Borç Stoku, Dış Ticaret Dengesi” takip edilecek. Dış ticaret verileri yılın son ve genel verilerini içerecek. Perşembe günü ise geçen hafta Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından gerçekleştirilen ve politika faizinin sabit tutulduğu 22 Aralık tarihli Para Politikaları Kurulu (PPK) toplantı özetini yayınlayacak.

NOEL TATİLİ NEDENİYLE BAZI BORSALAR KAPALI OLACAK

Yurt dışında her ne kadar Noel tatilleri başlayacak olsa da Avrupa ve ABD’den de önemli veriler gelecek. Pazartesi günü ABD ve Avrupa Borsaları “Noel” nedeniyle kapalı olacak. Salı günü İngiltere Londra Borsası “Noel” nedeniyle kapalı olacak. ABD’de Öncü Mal Ticaret Dengesi, S&P Case Shiller Ulusal Konut Fiyatları, Bekleyen Konut Satışları, İşsizlik Başvuruları, DoE Petrol Stokları, Chicago PMI dataları izlenecek. Asya tarafında ise Çin’de Cari İşlemler Dengesi; Japonya’da İşsizlik Oranı, Sanayi Üretimi, Perakende Satışlar verileri takip edilecek.

Kaynak:Cumhuriyet

0
emoji-1
Emoji
0
emoji-2
Emoji
0
emoji-3
Emoji
0
emoji-4
Emoji
0
emoji-5
Emoji
0
emoji-6
Emoji
0
emoji-7
Emoji
0
emoji-8
Emoji
Yılın son haftasından kritik veriler açıklanacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Son Dakikam - Son Dakika Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!